Žinios ir kontaktai
En

Personalo valdymo tendencijos 2019 metais

Situacijai darbo rinkoje kaistant, personalo specialistams svarbu žinoti žmogiškųjų išteklių srities pasaulines tendencijas ir būti jų priekyje. Ką personalo valdymo sričiai prognozuoja ekspertai 2019 metais?

Personalo duomenų analizės įrankių populiarėjimas

Verslo konsultacijų bendrovės „Deloitte“ atliktas pasaulinis žmogiškojo kapitalo tendencijų tyrimas parodė, kad darbuotojų duomenų analizę svarbiu arba labai svarbiu klausimu jų organizacijoms laiko net 84 proc. vadovų.

Duomenų analitika ir dirbtinis intelektas gali padėti valdant visus personalo srities aspektus – nuo samdos iki darbuotojų veiklos vertinimo ir įsitraukimo didinimo. Tobulėjant technologijoms ir vis daugiau kompanijų pradedant šiuos įrankius naudoti savo veikloje, bus tik lengviau matuoti, stebėti, suprasti ir numatyti darbuotojų elgesį bei tendencijas.

Išmanios samdos technologijos

Samdos technologijos žengia kartu su darbuotojų duomenų analitika. Matydami aiškesnį vaizdą, kokių įgūdžių ir kompetencijų organizacijoje trūksta, taip pat kokiomis savybėmis pasižymi geriausi darbuotojai, žmogiškųjų išteklių specialistai gali priimti duomenimis pagrįstus sprendimus dėl darbuotojų paskirstymo ir samdos poreikių.

Dirbtinis intelektas ir automatizuotos samdos technologijos gali atlikti daug administracinio pobūdžio užduočių ir sutaupyti atrankų vykdytojams laiko, kad šie skirtų savo energiją aukštesnės vertės darbams, pavyzdžiui, santykių kūrimui. 2019 metais vis daugiau personalo padalinių pasitelks samdos technologijas darbuotojų įdarbinimo ir integravimo į organizaciją procesų optimizavimui bei tinkamiausių kandidatų pritraukimui.

Kūrybiškas darbdavio įvaizdžio valdymas

2019 metais darbdavio įvaizdis organizacijoms ir toliau išliks svarbiu kultūros kūrimo bei naujų darbuotojų pritraukimo įrankiu. Darbdavio įvaizdį reikės kurti aktyviai, o ne vien reaguojant į tai, kaip jis suvokiamas internete. Dirbdamos šioje srityje aktyviai, organizacijos galės kontroliuoti, kas apie jas sakoma viešojoje erdvėje, taip pat kurti kūrybiškas, jų vertybėmis paremtas rinkodaros ir socialinių tinklų kampanijas. O tai savo ruožtu padės pritraukti organizacijos kultūrą atitinkančius kandidatus, kurie iš bendravimo su jais galės patys suprasti, ar jie tinka šiam darbdaviui ir ar šis jiems tinka.

Svarbu, kad vidinė, kasdienė organizacijos kultūra atitiktų tą įvaizdį, kurį ji rodo išoriniam pasauliui. Nes jei vidinė situacija skirsis nuo kuriamo įvaizdžio, nauji darbuotojai tuoj pat šį neatitikimą supras, paviešins ir greitai paliks organizaciją.

Darbo ne biure populiarėjimas

Technologijos suteikia galimybę lengviau nei bet kada anksčiau dirbti iš namų, kavinėje, bendradarbystės erdvėje ar keliaujant užsienyje. 2018 metais šveicarų biuro paslaugų kompanijos IWG apklausa https://www.cnbc.com/2018/05/30/70-percent-of-people-globally-work-remotely-at-least-once-a-week-iwg-study.html atskleidė, kad 70 proc. biuro darbuotojų visame pasaulyje bent kartą per savaitę dirba ne biure. Per atstumą dirba ne tik nuolatiniai darbuotojai, bet ir laisvai samdomi specialistai, kurių vien JAV šiuo metu yra 53 milijonai. Teigiama, kad kitais metais pusė darbingo amžiaus žmonių JAV užsiims vienokia ar kitokia forma laisvai samdomu darbu.

Personalo padaliniai gali išnaudoti laisvai dirbančiųjų pranašumus organizacijos naudai. Darbas pagal ribotos trukmės sutartis ne tik suteikia laisvai samdomiems specialistams daugiau lankstumo jų karjerai, bet ir organizacijoms, ieškančioms darbuotojų, duoda lygiai tokios pačios naudos. Užuot samdžiusios darbuotojus nuolatiniam darbui, organizacijos gali pasitelkti talentingus laisvai samdomus specialistus bei nepriklausomus rangovus iš pasaulinio tokių profesionalų tinklo ir samdyti juos trumpam laikotarpiui, konkretiems projektams.

Lygiai kaip darbuotojai nebegalvoja apie darbą nuo 8 iki 17 val., taip turėtų mąstyti ir žmogiškųjų išteklių specialistai.

Dėmesys tarpasmeninėms savybėms

Vadovai vis daugiau iš darbuotojų tikėsis tarpasmeninių, bendravimo įgūdžių, teigiama „Deloitte“ pasaulinio žmogiškojo kapitalo tendencijų tyrimo ataskaitoje. Technologijos ne tik nesumažins tarpasmeninio bendravimo apimčių, bet atvirkščiai – gali padidinti kolegų tarpusavio bendravimo poreikį.
Net 70 proc. apklaustų vadovų mano, kad 2019 ir vėlesniais metais darbuotojai praleis daugiau laiko bendradarbiavimo platformose, o net pusė organizacijų tokių nuolat prie bendravimo technologijų prisijungusių darbuotojų produktyvumą laiko rimta problema. Nors ir daugiau technologiškai išprusę nei vyresnieji kolegos, jaunosios kartos darbuotojai labiau pasižymės bendravimo įgūdžių stoka. Todėl tarpasmeninio komunikavimo sugebėjimai bus prioritetinė sritis įdarbinimo metu ir ugdant darbuotojus.

Plačiau apie 2019 metų personalo srities tendencijas skaitykite šiame straipsnyje anglų k.