Žinios ir kontaktai
En

Pasaulinės rinkodaros tendencijos 2022 metais

Dėmesys klientui, duomenims ir patirčiai yra pagrindinės kryptys, kuriomis plėtojasi rinkodaros funkcija. Tai rodo tarptautinės verslo konsultacijų kompanijos atlikta pasaulinė rinkodaros vadovų apklausa.

Klientai, t.y. žmonės, kuriems prekės ženklai tarnauja, turi būti dėmesio centre. Ši nuostata yra visų rinkodaros tendencijų 2022 metais pagrindas, teigiama verslo konsultacijų įmonės „Deloitte“ ataskaitoje.

Prekės ženklo prasmė – augimo kelrodis
Prekės ženklai turi konkuruoti ne tik kaina ir kokybe, ar siekti vien tik pelno. Daugelis organizacijų permąsto savo veiklos prasmę ir apie tai komunikuoja klientams. Rinkodaros funkcija yra padėti aiškiai parodyti, kokią prasmę turi produktas ar paslauga. Taigi autentiškas tikslas tampa konkurenciniu pranašumu.

Autentiškai įtraukianti rinkodara
Ši tendencija rodo, kaip rinkodara ir reklama atspindi, kad prekės ženklas siekia daugiau nei vien tik pelno. Visuomenės įvairovė auga, žmonėms tampa svarbu, kad įvairovės aspektas būtų atspindėtas organizacijų veikloje, todėl prekės ženklai turi būti autentiški ir tinkamai atsižvelgti į žmonių įvairovę.

Analitinių ir kūrybinių įgūdžių svarba
Prekės ženklai turi komunikuoti tokį turinį, kuris atitinka šiandienines realijas. Šiai užduočiai reikalingi rinkodaros specialistai, kurie turi tiek kūrybinių, tiek analitinių sugebėjimų spręsti klientų problemas.

Duomenų infrastruktūros kūrimas
Komunikacijos kanalų gausa sukūrė daugybę duomenų šaltinių. Tačiau duomenų apdorojimas turi būti protingas, nes daugiau ne visada reiškia geriau. Juolab kad tam tikrų duomenų, kurie yra pasiekiami šiandien, rytoj gali ir nebebūti. Darbas su duomenimis tampa vis sudėtingesnis.

Pasaulis be trečiųjų šalių slapukų
Kadangi trečiųjų šalių slapukai nyksta ir jų suteikiamos informacijos mažėja, rinkodaros specialistai turi ruoštis darbui naujomis sąlygomis. Reikia kurti strategijas, kaip rinkti duomenis tiesiogiai iš klientų ir kaip tiesiogiai su jais bendrauti. Tiesiogiai iš kliento gautų duomenų svarba augs. Tam teks eksperimentuoti, ieškoti kūrybinių sprendimų, kaip įgyvendinti naują duomenų strategiją.

Patirtis, kad žmogus svarbiau nei jo duomenys
„Pirmos šalies“, t.y. tiesiogiai iš kliento gaunami, duomenys turi suteikti žmogui aiškumą, kad apie save pateikti duomenis yra naudinga jam pačiam. Tam prekės ženklas turi kurti pasitikėjimą juo, kad klientas norėtų savo duomenimis pasidalyti. Pavyzdžiui, parsisiuntęs ir įsidiegęs programėlę išmaniajame įrenginyje, vartotojas apie save suteikia daug informacijos programėlės savininkui. Žmogui turi būti visiškai aišku, kodėl jam tai naudinga ir ar jo duomenys bus saugūs.

Dinamiškos klientų patirties kūrimas
Kliento patirtis yra visų veiksmų kulminacija. Todėl prekės ženklai turi siekti, kad jų pastangos teikti dinamiškus sprendimus atitiktų klientų patirtį.

Hibridinės klientų patirties stiprinimas
Daugeliui gyvenimo sričių persikėlus į skaitmeninę erdvę, prekės ženklai prisitaikė prie šio pokyčio ir suteikia klientams naują skaitmeninę patirtį. Tačiau svarbu, kad fizinė ir skaitmeninė patirtys būtų adekvačios ir nuoseklios. Vis daugiau dėmesio teks skirti hibridinei klientų patirčiai, kai su prekės ženklu kontaktuojama tiek fizinėje, tiek ir skaitmeninėje aplinkoje. Žmogus turi būti dėmesio centre, suteikiant jam personalizuotą patirtį, pavyzdžiui, sudarant galimybę su prekės ženklu bendrauti jo mėgstamu būdu (kanalu).

Klientų aptarnavimas naudojantis dirbtinio intelekto technologijomis
Savalaikiai pasiūlymai ir kokybiškas aptarnavimas gali padėti klientui lengviau priimti pirkimo sprendimą. Integravus dirbtinį intelektą į gyvo žmogaus atliekamą aptarnavimą ir išnaudojus abiejų bendravimo būdų teikiamus pranašumus, kliento kelionė bus tik geresnė.

Plačiau apie šias rinkodaros tendencijas skaitykite „Deloitte“ ataskaitoje anglų kalba > >

 

Stephen Dawson nuotr. iš Unsplash