Žinios ir kontaktai. Jau 15 metų
En

Euro įvedimo kaina

Lietuvos prisijungimas prie euro zonos visam verslui kainuos papildomų sąnaudų. Vienos įmonės teigia, kad tai tik techninis pasikeitimas, nepareikalausiantis didelių investicijų, kitoms euro įvedimas kainuos milijonus litų.

Vieni vadovai sako, kad perėjimas prie euro jų įmonėms didesnių sąnaudų nesudarys - esą tereikia perprogramuoti apskaitos ar verslo valdymo sistemas, kad kainos būtų nurodomos ir pardavimai skaičiuojami eurais. Migravimą nuo lito prie euro šie vadovai laiko grynai techniniu dalyku.

Kitų įmonių vadovai skaičiuoja, kad valiutos pasikeitimas jų verslui kainuos septynženklias sumas. Štai prekybos tinklas „Maxima" teigia, kad jo investicijos ruošiantis euro įvedimui jau pasiekė vieną milijoną litų. Daugiausia investicijų, 400 tūkst. litų, pareikalavo saugos užtikrinimas parduotuvėse - euro klastotes atpažįstantys aparatai, fizinė apsauga parduotuvėse ir papildomos pinigų inkasavimo paslaugos. Apie 250 tūkst. litų kainavo IT sistemų pritaikymas, duomenų bazių parengimas. Prekybos tinklo vadovas teigia, kad euro įvedimui bendrovė dar išleis apie 300 tūks. eurų. Plačiau apie tai - šiame straipsnyje.

Ar jau suskaičiavote, kiek pasirengimas euro įvedimui kainuos jūsų įmonei?