Žinios ir kontaktai
En

Apyvartiniam kapitalui finansuoti - į investuotojų fondus

Penkios iš dešimties įmonių į privataus kapitalo fondus kreipiasi, siekdamos pritraukti papildomų lėšų apyvartiniam kapitalui. Tačiau tik vienai iš jų papildomos lėšos gali padėti, teigia privatūs investuotojai.

Penktadaliui įmonių, kurios ieško investuotojų, iš tiesų trūksta apyvartinių lėšų - atsiskaityti su tiekėjais, darbuotojais, vykdyti kitus trumpalaikius įsipareigojimus.

„Lietuvoje gaji praktika, kai tiekėjai yra svarbiausi įmonės apyvartinių lėšų finansuotojai. Tačiau reikėtų diegti efektyvią apyvartinio kapitalo valdymo sistemą, kuri užtikrintų tvarumą ištisus metus. Išoriniai investuotojai, tokie kaip privataus kapitalo fondai, gali padėti tik tuo atveju, jei įmonėje yra sutvarkyti vidiniai finansų valdymo procesai", - sako „LitCapital" partneris Arvydas Saročka.

Anot privataus investuotojo, įmonės pirmiausia turėtų subalansuoti su tiekėjais ir klientais susijusius pinigų srautus, inicijuoti greitesnį atsiskaitymą ir, jei reikia, persiderėti atsiskaitymo terminus bei sąlygas.

Kada sutartis su tiekėjais ir klientais paskutinįkart peržiūrėjo jūsų įmonė? Gal žinote kitų efektyvių apyvartinio kapitalo valdymo būdų?